sobota, 12 stycznia 2019

Sobotnia kawka #2 + Jakie książki chciałabym przeczytać w 2019Cześć! Zaczęło się u mnie na uczelni czyste szaleństwo. Mam do zrobienia pięć tysięcy różnych rzeczy, także włączył mi się też stres i presja, że nie zdążę. A na dodatek pogoda mnie nie zachwyca - może i jest pięknie, i naprawdę zachwycam się podczas każdego spaceru, ale niewygodnie mi się jeździ samochodem, niewygodnie mi się chodzi po chodnikach (to ile potencjalnych wywrotek w tym tygodniu mogłabym zaliczyć idąc po prostej drodze to jest jakaś masakra) i ogólnie ciężko mi się przekonać do wyściubienia nosa na zewnątrz, kiedy tak bardzo sypie śnieg.

Zrobiłam sobie rzęsy, z których jestem baaardzo zadowolona. Są dokładnie takie jakie chciałam, nie wyglądają na przesadzone i, co bardzo miłe, zbierają komplementy.


W tym tygodniu nie zdążyłam przeczytać żadnej książki - nawet nie zdążyłam przeczytać całej literatury na wszystkie zajęcia. Pochłonęło mnie robienie dwóch prezentacji i pierwsze próby uczenia się do zbliżających się kolokwiów.


Byłam w niedzielę na cudownym, zimowym spacerze w Puszczy Dulowskiej i na dwóch długich spacerach z psem w ciągu tygodnia, podczas których robiłam trochę zdjęć. Diego zaliczył tarzanie się w śniegu. Był bardzo zadowolony!

Ciągle nucę w aucie (i poza autem też, ale w aucie mnie przynajmniej nikt nie słyszy) ten kawałek:

Książki które chcę przeczytać w 2019 roku

Postanowiłam zrobić sobie listę książek, które na pewno chcę przeczytać w tym roku. Nie jest ona długa, ponieważ chcę mieć pewność, że te akurat pozycje przeczytam na pewno. Jeśli uda mi się przeczytać coś więcej - dobrze, będę się cieszyć - ale wolę taką sytuację, niż to, że jakiejś nie zdążę i znów będę miała do siebie o to żal.

1. Hygge. Duńska sztuka szczęścia - Tourell Soderberg Marie
Na tę książkę było wielkie „boom” ale ja wtedy je przegapiłam. Ale od jakiegoś czasu mam coraz większą ochotę przeczytać wreszcie tę pozycje i samej wyrobić sobie o niej zdanie.

2. Sekretne życie drzew - Peter Wohlleben
Mój chłopak przeczytał tę książkę już jakiś czas temu, bardzo mu się podobała. Leży u niego na półce i chyba nadszedł czas, że skusiła też mnie.

3. Zarządzanie sobą - Beata Kozyra
Na początku studiów zaczęłam czytać tę książkę, ale nawał obowiązków, które wtedy na mnie spłynął sprawił, że ją odłożyłam i jakoś nigdy nie wróciłam. Czas to zmienić i zacząć ją czytać jeszcze raz, tym razem ją skończyć - pamietam że mnie zaciekawiła.

4. Bóg nigdy nie mruga - Regina Brett
Dostałam tę książkę na 18 urodziny od mamy i pamiętam, że wtedy mi się nie spodobała. Ale ostatnio z braku laku przeczytałam znowu pierwszą lekcję i muszę przyznać, że teraz odbieram ją zupełnie inaczej.

5. Black Out. Jutro będzie za późno - Marc Elsberg
Podobno bardzo ciekawa, wciągająca powieść.

6. Kurs Szczęścia - Beata Pawlikowska
Kupiłam tę książkę mamie, kiedy ogólnie w naszej rodzinie był gorszy czas. Mojej mamie się bardzo podobała, ja nigdy do niej nie zajrzałam. Teraz chce to zmienić.

7. Diagnozowanie rozwoju małego dziecka - Małgorzata Wójtowicz-Szefler
Powiem szczerze, że jestem na etapie szukania. Mam wrażenie, że wszystko to co robię na zajęciach na uczelni, to za mało. Dlatego staram się poszerzać swoją wiedzę z zakresu psychologii rozwojowej, ale nie wiem jeszcze od której strony to ugryźć, dlatego chcę przeczytać na ten temat jak najwięcej.

8. Jedenaście minut - Paulo Coelho
Należę do tych osób, które Paulo Coelho chwyta za serce, nie moge temu zaprzeczyć. W tym roku przeczytałam Alchemika, który bardzo mnie zainspirował do działania, oraz Bridę która była dla mnie przełomową książką. Mam nadzieje, że w tym roku zdałam przeczytac chociaż jedną jego książkę.

9. Dziesiąta aleja - Mario Puzo
Obiecuje sobie, że to przeczytam odkąd w wakacje oczarował mnie „Ojciec chrzestny”, ale od tego czasu nie znalazłam na nią chwili.

10. Rok 1984 - George Orwell
Pożyczyłam od brata w listopadzie i nadal leży na półce. Czeka na dobry moment chyba! Chciałabym ją przeczytać niedługo, żeby móc zwrócić bratu.

Czy którąś z tych książek również macie w planach przeczytać? A może właśnie je czytacie, albo już zdążyłyście to zrobić i możecie coś powiedzieć na ich temat? Jakie książki wy macie na swojej liscie w 2019 roku? Napiszcie koniecznie!
Buziaki!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz