niedziela, 16 grudnia 2018

Renifer z masy solnej

renifer z masy solnej


Święta już tuż tuż! Im bliżej do nich, tym bardziej jestem podekscytowana. Dlatego kombinuję, wymyślam i tworzę, aby stworzyć wokół siebie magiczną atmosferę świąt. I oto co stworzyłam - renifer z masy solnej! Czyż nie jest uroczy? Mi podoba się bardzo, i myślę, że wam też się spodoba, dlatego dzielę się z wami instrukcją jak szybko wykonać takie cudo i szablonem dzięki któremu zrobicie to nawet bez umiejętności plastycznych.

Co będzie potrzebne by zrobić renifery z masy solnej?

renifer z masy solnej


- masa solna (przepis na masę solną)
- farby, lub cokolwiek do malowania (mogą być farbki plakatowe, akrylowe albo lakiery do paznokci - ja się przyznaję, użyłam lakierów hybrydowych i jestem bardzo zadowolona z efektu)
- wstążka lub sznurek
- nożyk (może być taki do papieru, skalpel lub tak jak ja - zwykły nożyk do smarowania masłem. Działa!)
- szablon renifer do wydrukowania - znajdziecie go na końcu wpisu
- coś do wałkowania - nie musi to być wałek - ja użyłam starego tuszu do rzęs bo jest mały i poręczny, chodzi tylko o to by jego powierzchnia była prosta

Renifer z masy solnej - instrukcja krok po kroku

1. Przygotowujemy masę solną i rozwałkowujemy ją na równy placek. Warto całą operację wykonywać na zwykłej kartce z drukarki, by potem dzieło łatwo się od niej odlepiło. Jak się przyklei do stołu to amen w pacierzu ;-)

renifer z masy solnej

2. Wycinamy wszystkie elementy szablonu.
3. Za pomocą szablonu lub (jeszcze lepiej!) szklanki o takiej średnicy, która mieści w środku naszego renifera. Łatwo można to sprawdzić po wycięciu szablonu. Dzięki użyciu szklanki nasze koło będzie idealnie okrągłe a krawędzie nieposzarpane.

renifer z masy solnej


4. Zaczynamy od wycięcia elementu 1 i przykładamy go do rozwałkowanej masy. Wycinamy po liniach i dzięki temu powstaje nam łebek reniferka. A przynajmniej jego początek - nakładamy go na naszą okrągłą bazę. Dodatkowo wygładzam krawędzie palcami - robię tak później z każdym elementem.

renifer z masy solnej

renifer z masy solnej

5. Teraz wycinamy element 2 i przyklejamy na łebek tak, by pasował. To będzie wesoła mordka naszego renifera.

renifer z masy solnej

renifer z masy solnej

renifer z masy solnej

renifer z masy solnej

6. Serduszko jako nosek oraz oczy postanowiłam ulepić sama, ponieważ tak było mi łatwiej. By to zrobić serduszko stworzyłam z kulki, którą nacięłam trochę nożykiem i spłaszczyłam po bokach. Oczy to dwie małe, spłaszczone kulki. Oczywiście jeśli wolicie, możecie wyciąć je z szablonu.

renifer z masy solnej

renifer z masy solnej

7. Wycinamy uszka i przyklejamy po bokach.

renifer z masy solnej

8. Najtrudniejsza operacja podczas tworzenia dzieła właśnie przed nami - wycinanie rogów naszego renifera. Od razu mówię - próbowałam to robić bez szablonu i wyszły słabe, lepiej wycinać z szablonem, tylko trzeba być dokładnym. Wycięte rogi naklejam pomiędzy uszami.

renifer z masy solnej

9. Ważny punkt o którym lepiej nie zapomnieć - robimy okrągłą, małą dziurę między rogami. Taką, żeby przeszła przez nią wstążka.

renifer z masy solnej

10. Renifer z masy solnej jest już prawie gotowy. Teraz należy włożyć go do piekarnika ustawionego na 100 stopni, u mnie pieczenie trwało pięć godzin.
11. Teraz malujemy według uznania, robimy mu sympatyczną uśmiechniętą buzię :-) Przewiązujemy wstążeczkę lub sznurek i cieszymy się z pięknego renifera z masy solnej!

renifer z masy solnej

Muszę wam przyznać że ten renifer bardzo mi się podoba. Nadaje się idealnie aby powiesić go na choince lub nawet podarować go komuś na święta w postaci uroczego prezentu. Co myślicie?

renifer szablon
Szablon do pobrania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz